حمل و نقل دریایی

حمل و نقل دریایی عبارت است از جابجایی افراد، کالاها و غیره به‌وسیله قایق، کشتی و دیگر شناورها از روی دریاها، اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها، کانال‌ها و رودخانه‌ها. کالاهایی که از طریق دریا حمل می شوند معمولاً دارای حجم و وزن زیادی می باشند. طولانی بودن ‏زمان حمل در اکثر اوقات توجیه چندانی برای مسافر ندارد. از سوی دیگر در بعضی موارد مشخصات جغرافیایی ‏کشور این نحوه ورود کالا و مسافر را غیر ممکن می کند چرا که دسترسی به آبهای آزاد در تمام کشورها مقدور نمی باشد. اما با تمام این موارد حمل و نقل دریایی مهمترین نوع حمل بوده و درصد بالایی از تجارت جهان بدین شیوه به مقاصد حمل می رسد. به هر حال وقتی حمل و نقل دریایی مطرح میگردد کشتی های باری که ‏حتی برای حمل کالاهای مختلف با ویژگیهای خاصی تجهیز شده اند به ذهن متبادر می شود. بنادر و امکانات بندری و تجهیزات تخصصی زیادی توسعه یافته اند تا این نوع حمل و نقل بویژه در زمان تخلیه و بارگیری با اطمینان و سرعت بالا انجام شود.

حمل و نقل زمینی

این روش نسبت به روش های دیگر حمل و نقل، روش ارزانی است. از آن جا که در این روش نیروی انسانی کمتری دخیل است، مقرون به صرفه تر است. از دیگر مزیت های این نوع حمل ونقل علاوه بر مقرون به صرفه بودن آن، تحویل به موقع است. یعنی بر این نوع حمل و نقل قواعد و قوانینی حاکم است که باعث نظم در آن می شود.

برای هر نوع کالایی یک بارنامه صادر می شود که در این بارنامه مشخصات دقیقی نوشته شده است. از جمله مواردی که در این نوع بارنامه ها نوشته شده است نام فرستنده و گیرنده، مشخصات کامل کالا، زمان تحویل کالا، مبدا و مقصد ارسال و سایر موارد که باعث اطمینان بخشی به فرستنده می شود.

فلکسی تانک

فلکسی تانک و یا تانکر حمل مایعات با کاتینر ، واگن ، تریلی و ... و یامخزن کیسه ای مایعات وسیله ای مناسب جهت ذخیره و جابجایی انواع مایعات و مواد شیمیایی بی خطردر کانتینر های استاندارد 20 فوت است. . نصب آسان و استفاده حداکثر از فضای کانتینر از ویژگیهای بارز این محصول می باشد. از دیگر مزایای این محصول ، کاهش محسوس قیمت در زمینه بسته بندی ، ذخیره و حمل و نقل می باشد. علت این تفاوت را میتوان در ارزان بودن مخزن ، جایگذاری آسان ، بارگیری و تخلیه سریع و کامل مایعات جستجو نمود .

کشتیرانی دریای جنوب  با دارا بودن سالها تجریه در زمینه حمل Flexi Tank ، ارائه کننده بهترین خدمات با مناسب ترین قیمت به مشتریان عزیز میباشد. این شرکت تامین کنند فلکسی تانک های 5 لایه 2 شیره برای حمل بار مشتریان خود میباشد .

بازرگانی و ترخیص کالا

پروسه ای که کالا برای ورود به کشور و یا خروج از کشور طی می کند را ترخیص کالا می نامند. همچنین برای طی کردن این پروسه نیاز به  دانش و تجربه کافی و بهره گیری از مشاورین و ترخیص کار حرفه ای است تا بتوان کارهای پروسه ترخیص را با صرف کمترین وقت و هزینه ممکن انجام داد.